Федерер бољи од Дел Потра, у полуфиналу са Надалом

-federerРоџер Федерер изборио је пласман у полуфинале завршног мастерса у Лондону, пошто је у последњем колу Б групе савладао Аргентинца Хуана Мартина дел Потра са 4:6, 7:6 (2), 7:5.

У директном дуелу који је одлучивао ко ће изаћи на мегдан Рафеалу Надалу, швајцарски тенисер је после преокрета и два сата и 29 минута игре успео да дође до победе и побољша учинак у међусобним дуелима на 8:5.

Делпо је одлично отворио меч и са два брејка повео 5:1, да би и у другом сету одузео сервис ривалу за 2:1. Врло битан био је шести гем, јер је Федерер дошао до првог брејка и то са нулом, изједначио на 3:3 и потпуно се вратио у меч. Узбудљиву борбу је успео да одведе у трећи сет у ком је Аргентинац опет био бољи на почетку и повео на сервис ривала са 3:0.

Узвратио је Роџер врло брзо и нанизао три гема, да би се закувало у самом финишу. Федерер је брејком дошао до 6:5, затим спасао брејк лопту и искористио прву меч лопту.

У последњем сусрету Б групе од 20:45 састају се Новак Ђоковић и Француз Ришар Гаске у мечу без резултатског значаја, пошто је наш тенисер већ обезбедио прво место у групи.

У другом полуфиналу састаће се Новак и Швајцарац Станислас Вавринка.