Евробаскет: Срби бољи од дворане пуне Турака! 80:74

У трећем колу групе Д, Европског првенства у кошарци, које се игра у Истанбулу, кошаркаши Србије састају се са Турском. Меч је почео у 20 часова, и представља нови дерби, - тј. меч у ком се одлучује распоред на самом врху табеле.

У трећем колу групе Д, Европског првенства у кошарци, које се игра у Истанбулу, кошаркаши Србије састају се са Турском. Меч је почео у 20 часова, и представља нови дерби, – тј. меч у ком се одлучује распоред на самом врху табеле.

Србија је одлично почела меч, много је боља од противника, а селектор Ђорђевић мијења велики број играча у првој постави. Упркос препуној ”Улкер арени”, наши играчи су много сигурнији у игри него кошаркаши домаће турске екипе. Послије прве четвртине Србија води са 21:13!

Иста игра се наставила до средине друге четвртине, када Турци успјевају да стигну вођство Србије, превасходно захваљујући нашим грешкама у нападу, и брзоплетом губљењу лопти. Ипак, Богдановићу полази за руком да мало разигра наш напад и одржи ”орлове” у предности. На крају полувремена 36:31 за Србију.

Заиста вечерас гледамо изузетну Србију! Нико од навијача нашег тима не може да сметне са ума, како на паркету нема 7 најбољих кошаркаша Србије, – па опет, вечерашња игра српских кошаркаша подсјећа на најбоље партије најбољег српског тима. Јовић имитира Теодосића, Мачван Јокића, а Кузмић Радуљицу! Све функционише како треба. Средином треће четвртине имамо 10 кошева разлике. Ипак, треба напоменути, да утакмица обилује промашајима Турака у нападу. Да ли их је савладала трема, или страх од противника, – тек, јако лош проценат шута за домаћина. До краја овог дијела игре…53:45 за Србију

Почетком посљедње четвртине доживјели смо прави ураган турских напада, са неколико везаних тројки и других реализација…..кад су Турци, у једном моменту, прешли у вођство од једног коша разлике. Али онда наступа канонада Богдановића и Лучића, за ново вођство ”орлова”. И заиста, ово је једна врло квалитетна, сасвим нова, али потпуно самоувјерена, зрела Србија, – која влада паркетом, и то овдје против Турске у сред Истанбула!

2 thoughts on “Евробаскет: Срби бољи од дворане пуне Турака! 80:74

1. Генијални Срби, генијалан ИН4С, генијалан наслов. Живи и здрави били сви поменути.