ИН4С

ИН4С портал

Дански лист: Србија подиже споменик терористи Принципу

Gavrillo princip

У данском дневном листу ,,Политикен“, дописник из Берлина Петер Вивел, у свом ауторском тексту данас објављеном у том листу казао је да ,,Србија одаје почаст човјеку који је отпочео свјетски рат 1914. године и подиже споменик деветнаестогодишњем терористи Гаврилу Принципу на стогодишњицу његовог злочина“.

,,Принцип је починио једно политичко убиство. Он је био средство оних снага у Србији које су жељеле да отцијепе Босну и Херцеговину, која је била под аустријском контролом, и присаједине је самосталној Србији“, пише Вивел.

Циљ Сарајевског атентата је ,,био да испровоцира рат, по сваку цијену“.

,,Ако Србија на стогодишњицу од избијања Првог свјетског рата нема ништа боље за одавање почасти од једног терористе – самоубице који је потпалио фитиљ рата, онда је тешко схватљиво зашто се тако жури са пријемом те земље у Европску унију“, закључио је он.

Дакле Вивел је казао да је Принцип запалио фитиљ рата, очигледно не водећи рачуна о томе да се фитиљ може припалити само ако је бомба спремна, чиме је вјероватно несвјесно указао на то да је атентат био само окидач већ припремљеног рата који је убрзо након атентата почео нападом Аустрије на Србију.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Дански лист: Србија подиже споменик терористи Принципу

  1. Gospodine Vivel molim vas da prvo proucite istoriju pa da posle dobrog i temeljnog proucavanja donesete zakljucak. To je isto kao i moj zakljucak posto ste clanica NATO-a, vi ste terorista.

  2. Svakome borcu za oslobođenje od okupatora treba podići dostojan spomenik ..Gavrrilo Principje položio svoj mladi život na žrtveni oltar za slobodu Srpskog naroda I oslobođenje svih Jugoslovena od Austrijskog ropstva . Vječna mu slava ihvala .

  3. Treba obratiti paznju na ovakve stvari, iako je taj novinar jedna liberalna budala koja stavlja jedan dogadjaj prije 100 godina u kontekst danasnje terminologije. To naravno nema nista zajednicko sa stvarnoscu, ali imajte u vidu da su eurokratske birokrate istog nivoa a imaju definisanu politicku agendu. Ostaje pitanje, koje je jedino bitno u ovoj situaciji: Sta Srbija trazi u Evropskoj Uniji?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *