Дан када су „Делије“ навијале за Партизан: Звездина застава у Хумској на мечу против Динама (ВИДЕО)

Пре 27 година црно-бели су у Хумској одиграли последњи меч у СФРЈ против Динама, а на трибинама су имали и подршку Звездиних навијача.

Рат између навијача Партизана и Црвене звезде пренео се и на челнике два клуба. Вечити ривали не могу да се сложе ни у чему, а некада није тако било.

Наиме, првог дана септембра 1990. године Партизан је победио резултатом 2:1, головима Јокановића у 13. минуту, те Ђурђевића у 39. из пенала. Једини гол за „модре“ постигао је актуелни председник ХНС-а Давор Шукер у другом полувремену.

Међутим, један детаљ са те утакмице остао је посебно упечатљиви бацио у сенку резултат меча. На северној трибини стадиона у Хумској раширена је застава „Делије север“, која је припадала навијачима Звезде који су дошли да пруже подршку највећем ривалу против хрватског тима.

Ништа необично за то време, јер је набујали национализам у обе државе достизао тачку кључања пре неко што је ескалирало крвавим сукобима и распадом СФРЈ.

Извор: Новости