ИН4С

ИН4С портал

Бошњак: Отворити истрагу о случају „Комански мост“

1 min read
Бранка Бошњак посланица ДФ огласила се још једном поводом случаја Ј.У. Комански мост, оптужујући режим за замјену теза. Он је истакла да не спори да штићеници те институције треба да имају личну карту, али да они по закону немају право гласа јер нису у стању да расуђују. Чак 60 штићеника се појавило се на бирачком списку, што значи да ће неко други гласати умјесто њих. Она је позвала Тужилаштво да се испита покушај манипулације ове осјетљиве групе.

Власт и режимски медији упорно покушавају већ данима да пласирају замјену теза у вези афере Комански мост, изјавила је данас посланица Демократског фронта Бранка Бошњак. 

bosnjak

„Наиме, понављамо још једном – штићеницима нико не оспорава право на идентификациони документ, али оспоравамо нечију намјеру да манипулише са овом незаштићеном и прије свега рањивом групом, јер провјером у бирачки списак који нам је, на наш захтјев доставило Министарство унутрашњих послова, утврдили смо да се око 60 штићеника ове институције налази у њему, а одређеном броју штићеника наводи се Комански мост као адреса пребивалишта“, истакла је Бошњак.

Бошњак наводи да неко мора да одговара за покушај политичке злоупотребе ове групе, која је лишена пословне способности и самим тим нема бирачко право. Уколико постоји воља све је лако утврдити и то кад су се нашли на списку и по чијем налогу, и  да ли су у неком од изборних циклуса они или неко умјесто њих искористили право гласа које им не припада.

„Радује ме да се Омбудсман позабавио овим случајем, а и полиција која ових дана борави у овој институцији, али ме чуди што се Министарка рада и социјалног старања правда да нема никакве везе са бирачким списковима, а да је нико није оптужио за било шта у вези са овим случајем“, напомиње посланица ДФ-а.  

Према ријечима Бошњак лијепо је од ње што је све спискове прослиједила тужилаштву и господину Лангеу, али „надам се да ће исто тако бити агилна и инсистирати и на одговорности оних који су дозволили да се ова лица нађу тамо гдје им није мјесто“.

Бошњак напомиње да је симптоматично и то да је директор Завода Комански мост знао за ову злоупотребу, што је и потврдио у својој изјави „али некако нијесмо стекли утисак да му је толико засметало, јер да јесте био би истрајан у намјери да се штићеници уклоне са бирачког списка и нечије непоступање по његовом захтјеву учинио јавним“.

„Још једном позивам тужиоца да наложи истрагу и да видимо ко је тај или ко су ти, који су се дрзнули да манипулишу овим лицима и доведу их у контекст политичке борбе дајући им право гласа које им, нажалост, због здравственог стања у ком се налазе, не припада“, нагласила је Бошњак.

„Чуди и ћутање невладиног сектора, који се бави заштитом људских права, на ову злоупотребу. Мада смо одавно навикли на селективну принципијелност цивилног сектора“, навела је Бошњак на крају саопштења.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *