Нико као Србија! Побијеђена Аустралија 15:5!!

У току је меч четвртфинала Свјетског првенства у ватерполу у Будимпешти, између Србије и Аустралије, - који одлучује питање новог полуфиналисте, поред репрезентације Грчке која је раније данас, елиминисала Црну Гору.

У мечу четвртфинала Свјетског првенства у ватерполу, које се игра у Будимпешти, Србија је побиједила аустралију са 15:5 ( 4:1, 4:2, 4:2, 3:0 ), и тако се пласирала међу четири најбоље селекције свијета. У полуфиналу овог такмичења, Србија ће, у четвртак увече, играти са бољим из меча Италија -Хрватска, – који се игра вечерас.

Утакмица је почела поготком Милоша Ћука, и вођством Србије од 1:0, а поред тога видјели смо два напада ”крнгура”, који су завршени тако да Аустралијанци нијесу успјели ни да шутирају на гол Србије. Убрзо потом, Филиповић из петерца повећава предност Србије на 2:0 У наставку, Гилкрист смањује на 2:1, изванредним голом са крила.

До краја четвртине, Филиповић погађа за 3:1, са играчем мање!!! У међувремену, Србија игра беспрекорно у одбрани. Аустралија не успјева више ни да шутне. Пред сами крај овог дијела игре, Митровић погађа за 4:1, из извенредно изграђене акције.

На почетку друге четвртине, Пијетловић погађа са позиције центра за убједљивих 5:1!!! Послије тога се играло ”у таласима”. Најприје су Аустралијанци имали ”бљесак” и повезали два напада са ефектном реализацијом, а истовремено са агресивном и успјешном одбраном, – и смањили на 5:3. Међутим, узвратила је Србија са три везана гола, и друга четвртина је завршена са 8:3!

Почетак трећег дијела обиљежила су два добра гола Прлаиновића на једној, и Јангера – на другој страни, – за 9:4. Услиједила је изванредна акција Србије, са реализацијом Милоша Ћука – 10:4!!! Послије се све наставило у истом ритму, – на један гол Аустралије, наши су узвраћали са два гола, па се у посљедњу дионицу меча ушло са предношћу Србије од 12:5.

Посљедња четвртина је окочана надмоћном игром Србије, која је дала још три гола и уписала коначних 15:5!!!

Раније данас, Грчка је била боља од Црне Горе, 12:7!