ИН4С

ИН4С портал

Митрополит Амфилохије: Потурчењаштво и брозомора су отровне болести

1 min read

kolasinlitija9[1]

Двије болести опаке и отровне су харале овим просторима- потурчењаштво и брозомора, казао је митрополит црногорско приморски Амфилохије.

Прва болест је потурчењаштво. Један дио нашег народа, по оној Његошевој: “потурчи се плахи и лакоми” је промијенио вјеру, одрекао се часнога крста и вјерности немањићкој отишао је у муслимане. И данас свако има право да се опредијели у свом животу, али кад се опредјељујемо треба увијек да бирамо оно што је боље од оног што је горе”, рекао је митрополит Амфилохије који је служио на Митровдан Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог Димитрија у Колашину.

kolasinlitija8[1]

Према његовим ријечима сво човјечанство зна што је боље.

“Дакле, болест која је плахе и лакоме, престрављене, престрашене, неспособне да се боре за своју вјеру, за своју душу, за свој образ она их је повела путем потурчењаштва”, нагласио је Амфилохије. Митрополит Амфилохије је оцијенио да је друга болест која је харала овим просторима-брозомора.

Брозомора је опака и отровна болест, рекао бих чак опакија и отровнија од оне прве. Прва је бар учила људе некој дубљој истини људскога постојања и живљења на земљи. Ова друга пошаст, брозомора, она је отровна, јер убија Бога у људима. “Не вјерујем у небеса, но у Маркса и Енгелса” и сами знате да смо пјевали на нашу несрећу“, рекао је митрополит Амфилохије.

kolasinlitija7[1]

Он је рекао и да је Миловану Ђиласу касније говорио да су га бридели дланови како је аплаудирао “Тито; Ђидо, Тито, Ђидо…”

Митрополит Амфилохије је нагласио да је данас у Колашину видио само један натпис исписан ћирилицом, а да су сви остали исписани латиницом.

Срамота је да је Колашин данас постао латинични град. А слова нијесу безначајна, онај који промијени азбуку мијења, онај мијења и много шта друго. Мијења се вјера, мијења се морал, мијења се образ…“, истакао је између осталог Амфилохије.

kolasinlitija5[1]

Према његовим ријечима да није брозоморе не би било ни Парада срама у Подгорици.

Да није брозомора затровала умове не би било Парада срама. Не би долазило до онога што данас долази“, сматра Амфилохије.

Митрополит Амфилохије је позвао Колашинце да идуће године за празник Светог Димитрија у њиховом граду више не буде некрштених.

Након лигургије, улицама Колашина прошла је литија коју је предводио митроплолит Амфилохије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

5 thoughts on “Митрополит Амфилохије: Потурчењаштво и брозомора су отровне болести

  1. „одрекао се часнога крста и вјерности немањићкој“
    Ako ikome hrišćani trebaju biti vjerni to je Isusu Hristu. Poslije njega, gotovo svi, su bili ili jesu političari. Visokopreosvećeni nenamjerno saopštava listu prioriteta u njegovom poimanju vjere. Imam osjećaj da je kod visokopreosvećenog Hrist podređen Nemanjićima i sv.Savi. Duboko se ne slažem sa njim po tom pitanju.
    Neka mi ne zamjeri visokopreosvećeni ali bih volio da mi kaže kakvu obavezu ima ovaj narod prema Nemanjićima kakvu vjernost Nemanjići imaju pravo (???) očekivati od nas. Ko im je (kako se zove), u naše ime (i kako je mogao to uraditi) dao riječ i ko je to osudio ovaj narod na vječitu odanost ne znam čemu.
    Poslije ovih riječi visokoprteosvećeni kaže i ovo
    „али кад се опредјељујемо треба увијек да бирамо оно што је боље од оног што је горе”. Pitam se koliki je njegov kapacitet da, poslije riječi koje sam citirao na početku ovog posta, odredi što je bolje a što gore.

  2. KOLAŠIN je mrtav grad, pobjegli iz njega, koliko dana od IZBORA NIKO nije pitao ko pobijedi, dolaze samo za vikend ili da sahrane svoje

  3. DA NIJE BILO TITA NEBI BILO NI DANAS PO 20 000 ABORTUSA U CRNOJ GORI ZA GODINU DANA, OVOLIKO DROGE I NARKOMANA , cRNOGORSKIH PROSTITUTKI OD TIVTA I BARA DO ISLANDA., PARADE SRAMA I SEKTI , BRATOUBISTAVA I MILA I NJEGOVE MAFIJE

  4. Он је рекао и да је Миловану Ђиласу касније говорио да су га бридели дланови како је аплаудирао “Тито; Ђидо, Тито, Ђидо…”

    будућност Црне Горе је у њима,на многаја љета

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *